Βραβεία/Διακρίσεις Γυμνασίου 2023

Συνολικά συμμετείχαν 14 ομάδες Γυμνασίου στον Διαγωνισμό ST3dM2023. Ο συναγωνισμός σε αυτήν την κατηγορία ήταν πραγματικά μεγάλος και η επιτροπή δυσκολεύτηκε να ξεχωρίσει τους καλύτερους μεταξύ πραγματικά υπέροχων δράσεων. Οι ισοβαθμίες οδήγησαν σε διπλές ή τριπλές θέσεις καθώς όλες οι ομάδες ήταν πραγματικά κοντά και τους αξίζουν συγχαρητήρια. Θα πρέπει να κάνουμε ειδική μνεία για τις δράσεις γύρω από τον διαγωνισμό που υποδεικνύουν την αυταπάρνηση των εξαίρετων εκπαιδευτικών και δίνουν πρόσθετη αξία στην προσπάθεια όλων μας. Αντίστοιχα και σε αυτήν τη βαθμίδα οι μαθητές παρακολουθώντας τα σεμινάρια ανέπτυξαν τις ερευνητικές, τεχνολογικές και σχεδιαστικές δεξιότητές τους. Οι σχολικές μονάδες που ξεχώρισαν αναφέρονται παρακάτω και θα τις καλέσουμε στο επερχόμενο συνέδριο για παρουσίαση των εξαίρετων εργασιών τους. Οι μαθητές όλων των ομάδων που συμμετείχαν θα πάρουν βεβαίωση συμμετοχής μέσω των εκπαιδευτικών τους.

ΣχολείοΟμάδαΘέμαΒραβείο/Διάκριση
Γυμνάσιο Pinewood Pinewood PanthersΧάρτης μνημείων της Θεσσαλονίκης1o
1o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣΦΙΛΙΚΟΙ…. σε ΔΡΑΣΗΑνακατασκευή πλατείας 1o
Ελληνογαλλική Σχολή ΚαλαμαρίΚαλαμαρί-ΓυμνάσιοΑνάπλαση της πλατείας Καλαμαριάς2o